Érettségit és szakmát adó szakgimnáziumi osztályok a 2024/2025. tanévben:

Telephely kódjaTanulmányi terület kódjaOsztály
0030004 Öt évfolyamos pedagógiai osztály (megszerezhető szakképesítés: Pedagógiai munkatárs (pedagógiai asszisztens szakirány))
Elhelyezkedési lehetőségek: óvodában, iskolában, gyermekotthonban, egyéb gyermeknevelő, –gondozó intézményben.
Tanulmányaidat tanító, óvódapedagógus, pszichológia vagy pedagógia szakon folytathatod a felsőoktatásban.
0030005 Öt évfolyamos közművelődési osztály (megszerezhető szakképesítés: Közművelődési munkatárs)
Elhelyezkedési lehetőségek: közművelődési intézményekben, koncert-, fesztivál-, konferencia-, rendezvény-, kiállítás- és szabadidő-szervezőknél.
Tanulmányaidat közösségszervező, közösségi művelődés tanár vagy kulturális antropológia szakon folytathatod a felsőoktatásban.
  • Felvétel: tanulmányi eredmény alapján (bővebben itt)
  • Tanulmányi idő: 5 év
  • Idegen nyelv: angol, német
  • Kimenet: érettségi vizsga (közép- vagy emelt szintű) és szakképesítő bizonyítvány