Felvételi, jelentkezés

Választható osztályok és kódok:

• Négy évfolyamos általános tantervű gimnáziumi osztály (kód: 0001)
  • Négy évfolyamos általános tantervű gimnáziumi osztály, emelt szintű oktatás digitális kultúra tantárgyból (kód: 0002)
  • Négy évfolyamos általános tantervű gimnáziumi osztály, emelt óraszám angol nyelv tantárgyból (kód: 0003)

A felvételi lapok (Jelentkezési lap és Tanulói adatlap) kitöltését az általános iskola szervezi meg. A felvételi lapokat az általános iskola a KIFIR elektronikus adatlap-kitöltő rendszerben állítja elő, és megküldi a felvételt hirdető középfokú iskolába, valamint a Felvételi Központba. A felvételi lapok megküldésének, postára adásának határideje 2024. február 22.

A Sirius Gimnázium és Szakgimnázium OM azonosítója: 200777

Felvétel: tanulmányi eredmény alapján (figyelembe vett tantárgyak: magyar nyelv és irodalom, idegen nyelv, történelem, matematika). A hozott pontok számát a 7. osztályban a tanév végén, továbbá a 8. osztályban a félévkor szerzett osztályzatok összege adja.