Üzemlátogatás az IT Services Hungary debreceni kirendeltségén

Informatika tagozatos, érettségi előtt álló 12/A osztályos tanulóink 2019. március 7-én az IT Services Hungary debreceni kirendeltségén jártak, ahol a diákok betekinthettek a cég munkájába, megismerkedhettek a szolgáltatásokkal, amelyek között a hálózatmenedzselés és -felügyelet, valamint a különböző szerverüzemeltetések (távoli és helyi) is meghantálhatóak.

Az üzemlátogatás kiindulópontja az volt, hogy a diákok kártyát kaptak az üzemen belüli közlekedéshez, így néhány órára saját dolgozónak képzelhették magukat, amit nagyon élveztek.

Ezt követően színvonalas előadást hallhattak a cégről, illetve a projektmenedzselés folyamatáról, ami az egész tevékenységet átszövi. Kötetlen hangulatban folyt tovább a beszélgetés, melynek során számos kérdés elhangzott, melyekre nagyon szívesen válaszoltak az előadók. Rávilágítottak arra, hogy milyen fontos a nyelvtudás, illetve a tanulás, amely az iskolai keretek után a gyakorlati életben folytatódik.

Az előadásokat követően üzembejárásra került sor, mely szintén nagyon érdekes programja volt az eseménynek.