DExpo a Debreceni Egyetemen

Horváth Melánia: Itt a leendő érettségiző diákoknak lehetőségük volt különböző karokról információt kapni, mely segíti őket abban, hogy a számukra legmegfelelőbb szakot válasszák. Rengeteg program közül lehetett válogatni, volt alkalom óralátogatásra, valamint részt lehetett venni kollégiumi túrán, grafológiai elemzésen, pályaorientációs tanácsadáson, és még rengeteg más programon. Erre az eseményre azért látogattunk el, hogy meghallgassunk egy előadást a nevelőszülőséggel kapcsolatban. Az előadást a Hajdú-Bihar Megyei Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat igazgatóhelyettese, Egri Ilona tartotta. A cél az volt, hogy átfogó képet kapjunk erről a témáról. Szó volt arról, milyen feltételeknek kell megfelelni, hogyan is történik a nevelőszülővé válás folyamata, valamint egy kisfilmet is megtekintettünk, amiben kettő – ezt a hivatást vállaló – szülőt ismerhettünk meg, akik beszéltek arról, mi is késztette őket arra, hogy vállalják ezeknek a gyerekeknek a gondviselését, és a kezdeti nehézségekről is szó esett, illetve a mindennapjaikba is betekintést nyertünk. Nagyon hasznos volt, hogy hallottunk erről a témáról, mivel átlagemberként nem nagyon tudunk a nevelőszülőségről sok mindent.