Sirius Szakgimnázium és Szakközépiskola

Induló osztályok 2018.

Érettségire felkészítő képzés (11-12. évfolyam):

Szakközépiskolában folyó tandíjmentes, érettségi vizsgára felkészítő kétéves képzés (11-12. évfolyam):

A 2018/2019. tanévben is indul képzésünk: a szakközépiskolában folyó tandíjmentes, érettségi vizsgára felkészítő kétéves képzés. A tandíjmentes képzés a szakmunkásképzőt, szakiskolát vagy szakközépiskolát végzett tanulók számára biztosítja az érettségi vizsgára történő felkészítést. Nappali tagozatra beiratkozhatnak az 1993. december 31-e után születettek, akik 2018-ben nem töltik be a 25. életévüket.

Esti tagozaton nincs korhatár.

A szakközépiskolában folyó tandíjmentes, érettségi vizsgára felkészítő kétéves képzés a 11. és 12. évfolyamon történik.

A tandíjmentes képzés tanulóinkat a négy kötelező érettségi vizsgatárgyra készíti fel. Ötödik tantárgyat nem kell választaniuk, mert a korábban – szakmunkásképzőben, szakiskolában vagy szakközépiskolában - megszerzett államilag elismert szakképesítésüket középszintű szakmai érettségi vizsgának kell elismerni.

Tantárgyak:

• Magyar nyelv és irodalom