Sirius Szakgimnázium és Szakközépiskola

Induló osztályok 2018.

Érettségire felkészítő képzés (11-12. évfolyam):

A 2018/2019. tanévben is indul képzésünk: a szakiskolát végzettek középiskolája. A szakiskolát végzettek középiskolája a szakiskolát (korábban szakmunkásképzőt) végzett tanulók számára biztosítja az érettségi vizsgára történő felkészítést. Nappali tagozatra beiratkozhatnak az 1993. december 31-e után születettek, akik 2018-ben nem töltik be a 25. életévüket.

Esti tagozaton nincs korhatár.

A szakiskolát végzettek középiskolája 2 éves, érettségire felkészítő képzés a 11. és 12. évfolyamon.

A szakiskolát végzettek középiskolája a tanulókat a négy kötelező vizsgatárgy érettségijére készíti fel. Ötödik tantárgyat nem kell választani, mert a szakiskolában szerzett államilag elismert szakképesítést középszintű szakmai érettségi vizsgának kell elismerni.

Tantárgyak:

• Magyar nyelv és irodalom